PÁRBESZÉD
A Polgár-Társ Alapítvány elsÅ‘ operacionális programja a Párbeszéd program volt, amely voltaképpen egy folyamatos demokratikus megnyilvánulást ösztönzÅ‘ civil kezdeményezés, amely a polgárok és a helyi közintézmények közötti hatékonyabb kommunikáció és együttműködés létrehozását kívánta elérni.
A program keretében kivitelezett projektek célja a polgárok és helyi hatóságok hozzáállásának befolyásolása volt a közösségi problémák megoldásának érdekében.
A Párbeszéd program egyik fÅ‘ célkitűzését különbözÅ‘ tudatosító jellegű nyomtatványok szerkesztése és szétosztása képezte, valamint sor került több civil tájékoztató fórum megszervezésére, ezáltal próbálva bevonni a polgárokat a döntéshozatali folyamatokba.
A civil fórumok képviselÅ‘i résztvettek a Csíkszereda Megyei Jogú város tanácsülésein is. A program számos találkozót szervezett a közintézmények képviselÅ‘ivel.
A Párbeszéd program fÅ‘bb eredményei:
• A résztvevÅ‘k számának növekedése a különbözÅ‘ rendezvényeken, összehasonlítva más közösségi vagy kulturális rendezvényekkel;
• Az állampolgárok által feltárt problémák kezelése, megoldása a helyi hatóságok és képviselÅ‘k segítségével;
• A programot olyan eszközként ismerték el, amely nyílt párbeszéd által segítséget nyújtott közösségi problémák megoldására.
Az egyik fontos tényezÅ‘, amely meghatározta a program sikerét, az általa képviselt és alkalmazott módszerekben rejlik, amelyekkel az évek során nyomást gyakorolt a hatóságokra, hogy felelÅ‘sséget vállaljanak tevékenységeikért.
A Párbeszéd program a Polgár-Társ Alapítvány keretében 2004.06.30-ig működött, majd ezt követÅ‘en az Eurokultúra Egyesület vette át a programszervezést a már meglévÅ‘ munkatársakkal együtt.